Ahmeti dhe BDI-ja asnjëherë nuk kanë bërë kompromis për çështjen kombëtare

Në vigjilje të 20 vjetorit të themelimit të Bashkimit Demokratik për Integrim, gazetari Destan Jonuzi në një prononcim për indeks.mk foli për të arriturat e partisë dhe kreut të sajë Ali Ahmeti. Jonuzi tha se Ahmeti dhe BDI-ja kanë arritur të transformohen dhe e dëshmuan veten për 20 vite sa janë në skenë politike.

Ai shtoi se partia e Ahmetit është partia e vetme që u bëri ballë stuhive dhe politikave të ndryshme dhe se e njëjta gjithnjë ka arritur të triumfojë.

Ai tha se tash BDI-ja e transformuar punon për interesin kombëtarë dhe se lideri i sajë, Ali Ahmeti asnjëherë ska bërë pazare në shpinë të interesave dhe kërkesave të shqiptarëve.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...