Gençovska sot dhe nesër për vizitë pune në Shkup

Delegacioni i Ministrisë së Punëve të jashtme të Bullgarisë, i kryesuar nga ministrja Teodora Gençovska, sot dhe nesër, do të qëndrojë për vizitë pune në Maqedoni të Veriut, kumtuan nga Ministria e Punëve të Jashtme.

“Vizita realizohet me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, ndërkaq është në funksion të dialogut mes dy ministrive për adresim të çështjeve të hapura bilaterale, në pajtim me Marrëveshjes për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim, dhe çështjet për eurointegrimit të Maqedonisë së veriut”, ceket në kumtesën nga MPJ.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Qehaja: Shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore

Drejtuesi i Institutit “EdGuard”, Rinor Qehaja, ka thënë se shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore. I ftuar në “Debat Plus”,...

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...