Nuk do ketë debat për Talat Xhaferin, shumica hedh poshtë rendin e ditës

Me fjalë të shkruara në pankarta, deputetët e VMRO DPNE-së sot kanë qëndruar para Komisionit për Rregullore dhe Mandat-Imunitet, ku debati filloi pas raportimit të opozitës se kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka shkelur Kodin e Etikës dhe ka fyer zyrtarët.

Xhaferi nuk mori pjesë në seancën e komisionit për të. Ai është i ftuar në seancë, por nuk ka asnjë detyrim të marrë pjesë.

Është hera e parë që Komisioni diskuton për shkeljen e Kodit të Etikës nga një deputet, nga kryetari i Kuvendit.

Opozita ka denoncuar për shkelje të rëndë të kodit të etikës.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...