Adrian Hadribeaj mposht amerikanin Kevin Brown, shpallet kampion bote

Më 4 Qershor në Soaring Eagle Casino në Mount Pleasant Michigan, shqiptari i famshëm në MMA Adrian Hadribeaj ka mposhtur amerikanin Kevin Brown.

Hadribeaj është ndeshur në kategorinë 77 kilogram, duke e mposhtur kundërshtarin amerikan.

Ndeshja është bërë për titullin e kampionit të botës në peshën e mesme për organizarën TWC.

Stadiumin e kishin pushtuar flamujt shqiptar dhe shqiptarët bashkë. Pas nje pauze 2-3 vjeçare jo vetëm unë por dhe gjithë publiku që më ndjek mezi po prisnin këtë ndeshje. Me këtë fitore jam shumë pranë UFC.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...