Dafina Dauti publikon këngën ‘Kanagjegji’

Këngëtarja e muzikës popullore, Dafina Dauti, ka ardhur me projektin e ri muzikor.

Ajo në kanalin Youtube ka hedhur projektin e titulluar ‘Kanagjegji’, i cili përmes titullit kuptohet që ka të bëj me ditën me të vështirë për vajzat, e që është lënia e shtëpisë së lindjes, për të shkuar te shtëpia e bashkëshortit.

Ky projekt muzikor u shkrua nga Daut Burniku, kurse, muzika u bë nga Ismet Balaj, me orkestrim të Vedat Lushtakut.

‘Kanagjegji’ u finalizua edhe me klip, ku Dafina shkëlqeu me pamjen e saj, me fustanet e bukura të Arbnor Aliut.

Ja kënga:

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...