Gjenerata e artë “KF Kumanova 2010”

KF Kumanova 2010” e trajnerit Ismet Zeqiri, ka dal fitues i çdo turneu tradicional në Kumanovë dhe Shkup në dy vitet e fundit.

Përveç sukseseve gjatë vitit të kaluar, edhe sivjet këto suksese nuk kanë munguar.

Aktualisht, ky ekip rënditet në mesin e 4 ekipeve të para në ligën rajonale Kumanovë-Shkup, ndërsa në “Maxharr Kup” këtë vit siguroi vendin e dytë.

Vendin e dytë e siguroi edhe në turnirin e Kumanovës.

Por, ajo që bie në sy jane të rinjtë e këtij ekipi, të cilët janë shquar sivjet per lojën luftarake dhe teknike.

Vlenë të theksohen lojtarët si Leart Alija i cili driblon në stilin e Maradonës, Anik Isufi e Enis Sinani goleadorët dhe mbrojta me Blend Aliji në stilin e katanaxhës italiane.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...

Amerika e përkrah propozimin europian për Maqedoninë e Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkrahin propozimin europian për Maqedoninë e Veriut dhe këtë e konfirmon edhe ambasadorja amerikane në vend, Kate Byrnes. Ne kemi...

Europa i qëndron prapa propozimit francez për Maqedoninë e Veriut

Edhe euro-ambasadori në vend David Geer, ka përshëndetur procesin dhe rrugën europiane të vendit me shpresë që tashmë hapja e rrugës për negociata do...