Grubi: Ballkani në paqe po projekton të ardhmen e shëndoshë

Zëvendëskryeministri i parë i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, sot ka marrë pjesë në Samitin e Ballkanit të Hapur në mesin e kryeministrave të rajonit, Edi Ramës të Shqipërisë, Aleksandër Vuçiçit të Serbisë, Dritan Abazoviçit të Malit të Zi dhe përfaqësuesit të Bosnjës.

Sipas Grubit Ballkani në paqe po projekton të ardhmen e shëndoshë të zhvillimit të rajonit tonë në frymën europiane

“Të gjithë sytë sot në Ohër, me mbështetjen e Amerikës dhe Bashkimit Evropian, Ballkani në paqe po projekton të ardhmen e shëndoshë të zhvillimit të rajonit tonë në frymën europiane” ka shkruar Grubi.

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/566529234836599

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...