Pakënaqësi në bordin e Infrakosit, ankohen se favorizohen vetëm ata që i afrohen pushtetit

Në redaksinë e gazetës newborn mëngjesin e sotëm ka mbërritur një email, ku thuhet se ka pakënaqësi për sistematizimin e ri të bërë nga persona që deri dje ishin pjesë e PDK-së, LDK-së dhe AAK-së dhe sot i janë afruar partisë në pushtet.

“Njerëzit që deri dje ishin pjesë e PDK-së, LDK-së dhe AA-së dhe sot i janë afruar partisë në pushtet ku po gëzojnë pozita dhe beneficione në emër të kauzës po demtojmë njerëzit dhe miqtë e presidentit Hashim Thaçi”, thuhet me tej në email.

Ky është emaili i personit anonim dërguar në redaksinë tonë:

“Pakënaqësia me sistematizimin e ri që ka punuarnjerëzit që deri dje ishin pjesë e PDK-së, LDK-së dhe AA-së dhe sot i janë afruar partisë në pushtet ku po gëzojnë pozita dhe beneficione në emër të kauzës duke dëmtuar njerëzit dhe miqtë e presidentit Hashim Thaçi, Kadri Vesel dhe Ramush Haradinaj, ndërsa më të prekurit janë kadrinjtë.

Po ju drejtohem ju zoti Zekaj, pas njoftimit për rregulloren për sistematizimin e vendeve të punës, personalisht e kam lexuar në detaje dhe nuk jam i kënaqur me ndryshimet që janë bërë vetëm në disa pozita. Konkretisht, janë dëmtuar ata që janë pjesë e partive të tjera ose që janë pranë partive që nuk janë në pushtet. Përfitimet janë arritur vetëm nga ata që janë rreshtuar me partinë në pushtet.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...