Spasovski shpreh falenderime për forcat e sigurisë gjatë Samitit – Ballkani i Hapur

Në emrin tim dhe në emër të udhëheqësisë së MPB-së, dëshiroj të dërgoj mirënjohjen time për të gjithë pjesëtarët e disa njësive organizative të Policisë së Maqedonisë: Departamenti i Policisë me Uniforma, Departamenti i Pararojës dhe përcjelljes në komunikacion pranë Departamenti për Mbrojtjen e Personave dhe Objekteve të caktuara, Departamenti për Operacione Speciale të Policisë, Njësiti i Helikopterëve dhe SPB Ohër, të cilët me profesionalizëm dhe përkushtim të lartë zbatuan masat e sigurisë dhe morën pjesë në sigurimin e sigurisë në samitin e sotëm të nismës rajonale “Ballkani i Hapur” mbajtur në Ohër.

Falenderim i veçantë për qytetarët e Ohrit për mirëkuptimin dhe respektimin e regjimit të ndryshuar të vozitjes, si dhe shërbimet komunale dhe të gjitha subjektet juridike përgjegjëse për mirëmbajtjen e rrugëve dhe rrugëve në qytet për bashkëpunimin e mirë me punonjësit e policisë nga Siguria Rrugore Ohër. Stacioni policor në aktivitetet që kishin për qëllim sigurinë fizike dhe komunikative të rrugëve dhe objekteve të tjera.

https://fb.watch/dxlv45yNbs/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...

Amerika e përkrah propozimin europian për Maqedoninë e Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkrahin propozimin europian për Maqedoninë e Veriut dhe këtë e konfirmon edhe ambasadorja amerikane në vend, Kate Byrnes. Ne kemi...

Europa i qëndron prapa propozimit francez për Maqedoninë e Veriut

Edhe euro-ambasadori në vend David Geer, ka përshëndetur procesin dhe rrugën europiane të vendit me shpresë që tashmë hapja e rrugës për negociata do...