Soros publikon foto me Ahmetin dhe Grubin: I nderuar të takoj kryetarin e BDI-së

Djali i filantropit George Soros, Alexandar Soros ka publikuar fotografi me kreun e BDI-së Ali Ahmeti dhe me zëvendëskryeministrin e parë, Artan Grubi, përcjell TV21. Fotografitë janë shkrepur dy ditë më parë në samitin e “Ballkanit të Hapur” në Ohër, ky prezent ishte edhe Alex Soros.

“I nderuar të takoj Ali Ahmetin, kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut, në Ballkanin e Hapur, me zëvendëskryeministrin e parë të Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi”, ka shkruar Soros në mbishkrimin e fotografisë.

Ndryshe në samitin e “Ballkanit të Hapur” në Ohër prezent ishin edhe presidenti i Serbisë-Aleksandar Vuçiq, kryeministri i Shqipërisë-Edi Rama, kryeministri i Malit të Zi-Dritan Abazoviq, kryesuesi i Këshillit të Ministrave në Bosnje Hercegovinë-Zoran Tegeltija, ndërsa nikoqir ishte kryeministri Dimitar Kovaçevski. Në samit nuk mori pjesë Kosova, e cila vazhdon ta refuzojë nismën “Ballkani i Hapur”.

Në këtë samit u nënshkruan marrëveshje për njohjen e diplomave të arsimit të lartë, si dhe memorandume për bashkëpunim në kulturë dhe turizëm.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...

Amerika e përkrah propozimin europian për Maqedoninë e Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkrahin propozimin europian për Maqedoninë e Veriut dhe këtë e konfirmon edhe ambasadorja amerikane në vend, Kate Byrnes. Ne kemi...

Europa i qëndron prapa propozimit francez për Maqedoninë e Veriut

Edhe euro-ambasadori në vend David Geer, ka përshëndetur procesin dhe rrugën europiane të vendit me shpresë që tashmë hapja e rrugës për negociata do...