Përmet Oseku në Suedi, si asnjë maturant tjetër shqiptar – në maturë me flamur kombëtar

Matura është ditë e shënuar për çdo familje, aq më parë për të gjitha familjet atdhetare që arsimimin e shihnin si armën më të fortë kundër çdo okupatori.

Festë e paharrueshme, e bekuar me flamurin kuq e zi, ishte jo vetëm për veteranin dhe ish ushtarin e UÇK-së, Frashër Osekun, por për të gjithë komunitetin shqiptar në Suedi dhe dashamirët e tij gjithandej botës.

Në maturën e Përmet Osekut, përpos flamurit kombëtar, bie në sy edhe stema e UÇK-së, e cila ia dha krenarinë dhe shkëlqimin shqiponjës dykrenore, si në kohën e Skënderbeut.

Përgëzime të shumta u dhanë për maturën e Përmetit, i cili në festën e maturës nuk shkoi as me makinë të madhe, as me makinë të shtrenjtë apo të rrallë, por, shkoi me flamurin më të bukur në botë.

Pamjet e Përmet Osekut me flamurin kuq e zi, jo vetëm e bëjnë krenar babanë e tij veteran të UÇK-së dhe familjen Oseku, por çdo atdhetar kudo jeton, duke dëshmuar se asnjë maturant shqiptar, nuk ka mundur të marrë vlerë e pasuri më të madhe në mbrëmjen e maturës, mbrëmjen e paharrueshme se sa shqiponjën dykrenore!

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...