Aziri “trishtohet” nga sondazhet, akuzon pushtetin për lajme të rreme!

Deputeti i ASH-së, Elmi Aziri duket se është trishtuar nga sondazhet që dolën ditën e djeshme ku agjencia “M Prospect” nxorri fitues absolute Bashkimin Demokratik për Integrim me 7.8% në rast se zgjedhjet do të mbaheshin së shpejti.

Aleanca për Shqiptarët mori vetëm 2.9% dhe kjo gjë si duket ka bërë që të tërbohen kryesia e partisë e gjithashtu edhe aktivistë e militantë të partisë në fjalë.

Në çdo sondazh BDI-ja del fituese ndërsa partitë opozitare shqiptare rrinë e akuzojnë se kinse po manipulohen sondazhet. Njëjtë ndodhi edhe sot përderisa foli para gazetarëve deputeti Elmi Aziri tha se pushteti prodhon lajme të rreme!

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Qehaja: Shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore

Drejtuesi i Institutit “EdGuard”, Rinor Qehaja, ka thënë se shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore. I ftuar në “Debat Plus”,...

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...