Bekteshi e mban premtimin, BEG mbetet pa licencë

Ashtu siç kishte paralajmëruar ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, BEG nga tetori nuk do t’i ngrohë më shkupjanët.

Në process është heqja e licencës së së Balkan Energy Group (BEG).

Ministri Bekteshi qysh në muajin janar kishte paralajmëruar një gjë të tillë, kujtojmë postimin e ministrit në rrjetin social fejsbuk ku kishte shkruar “ Kadal BEG se ka HENDEK”, që nënkupton se Bekteshi ka mbajtur premtimin e dhënë.

Tani, Qeveria do të detyrohet të shpallë tender për përzgjedhjen e një kompanie të re që do të kryejë aktivitetin e shpërndarjes së energjisë termike.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...