Fondacioni “Zaev – Një shoqëri për të gjithë” dërgoi 20 tonelata ndihmë humanitare për ushtrinë dhe popullsinë civile në Ukrainë

Nëpërmjet fondacionit Zaev – Një shoqëri për të gjithë, dërguam 20 tonë produkte të ndihmës humanitare maqedonase për ushtrinë dhe popullatën civile në Ukrainë.

Ne kemi ofruar ndihmën në koordinim me Gorenjuk Oleksandr, deputet i Parlamentit të Ukrainës.

Ndihma mbërriti në Odesa, një pozicion strategjik i Ukrainës demokratike, por edhe qytet nga ku vepronte për çështjet maqedonase Krste Petkov Misirkovi.

Le të jetë kjo ndihmë një kontribut për mbrojtjen e popullatës ukrainase e cila është nën agresionin ushtarak të Rusisë.

Mbështetja e pavarësisë dhe sovranitetit të Ukrainës dhe dënimi i pushtimit ushtarak rus është pozicioni ynë i qartë si anëtarë të botës perëndimore, demokratike dhe paqësore.

https://www.facebook.com/photo?fbid=5403709293018566&set=pcb.5403687886354040

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Qehaja: Shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore

Drejtuesi i Institutit “EdGuard”, Rinor Qehaja, ka thënë se shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore. I ftuar në “Debat Plus”,...

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...