Kreu i Bogovinës, Emshiu pret në takim kampionët e karates

Kryetari i komunës së Bogovinës, Besnik Emshiu në vazhdën e aktivitetve në komunën e Bogovinës ka pritur në takim karateistët Luan Durmishin dhe Vegan Muaratin.

Në garat e mbajtur më 05.06.2022 Maqedonia e Veriut ka dominuar në këtë kampionat Ballkanik.

Maqedonia në këto gara është përfaqësuar nga Vegim Murati, Petar Zaborski, Mursel Misini, Petar Spasenovski, Doan Osmani, Fahik Vejseli dhe Gligur Petkov.

Kombëtarja e Maqedonisë së Veriut u drejtua nga trajneri Aleksandar Kuzmanovski.
Maqedonia e Veriut në garat ballkanike fitoi;

Begim Murati (Kampion Shtetëror dhe Kampion Ballkanik dhe medalist në gara ndërkombetare dhe pjesëmares në gara Europiane dhe Botrore) nga fshati Pirok

Amin Osmani (Kampion Shtetror dhe medalist nga gara ndërkombetare) nga fshati Bogovinë

Luan Durmishi (Kampion Ballkani dhe medalist nga gara ndërkombetare) nga fshati Pirok

Bleri Zeqiri (Medalist nga Kampionati Shtetror dhe medalis nga gara ndërkombetare) nga fshati Bogovinë

Isa Selimi (Medalist nga gara ndërkombetare) fshati Pallçisht.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...