Vendi i parë në Budapest, Grubi takon drejtorin Tolaj: Përfaqësim dinjitoz i vlerave kulturore kombëtare

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë ka pritur në takim drejtorin e Ansamblit Nacional të Këngëve dhe Valleve Popullore Shqiptare, Shkodran Tolaj të cilin siç njofton Grubi e ka uruar e përgëzuar për suksesin dhe vendin e parë në edicionin e 27-të të festivalit ndërkombëtar “Duna Carneval” në Budapest.

Grubi në shkrimin e tij, ka uruar që ansambli shtetëror shqiptar të vazhdojë rrugën e përfaqësimit dinjitoz të vlerave kulturore kombëtare.

Statusi i plotë:

Mirëprita sot në takim drejtorin e Ansamblit Nacional të Këngëve dhe Valleve Popullore Shqiptare në vendin tonë, z. Shkodran Tolaj, të cilin e përgëzova për vendin e parë që ansambli e fitoi në edicionin e 27-të të festivalit ndërkombëtar “Duna Carneval” në Budapest të Hungarisë.

Uroj që ansambli shtetëror shqiptar të vazhdojë rrugën e përfaqësimit dinjitoz të vlerave tona kulturore kombëtare dhe të prezantojë gjithmonë në nivel të lartë para syve të botës autenticitetin artistik të koreografive tona të folklorit.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...