Më pak se 10.000 njerëz ne protestën e VMRO me elemente pro-ruse, përkundër transportit falas

Edhe përkundër faktit se organizuan transport falas nga të gjitha qytetet e Republikës së Maqedonisë së Veriut, opozita e ndihmuar nga forcat pro-ruse dhe satelitët e tyre shqiptarë në RMV, dështuan në protestën e tyre të paralajmëruar një muaj më parë.

Në këtë protestë në të cilën u panë flamuj e elemente ruse, serbe e të tjera që nuk kanë të bëjnë me unitetin e shtetit.

Në protestën e përbashkët siç e cekëm më lartë, edhe përkundër faktit se ishte transport falas nga gjithandej morën pjesë më pak se 10 mijë qytetarë.

Kjo protestë e ftuar nga opozita e bashkuar kishte për qëllim destabilizimin dhe prishjen e marrëdhënieve të mira të krijuara vitet e fundit.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...