Nesër mbahen zgjedhjet brendapartiake në BDI, Grubi: Ejani të gjithë dhe bëhuni pjesë e ndërtimit modern të së ardhmës tonë të përbashkët

Nesër Bashkimi Demokratik për Integrim ka zgjedhje në 10 degë, ku ndër më të rëndësishmet, si më të mëdhatë, është ajo në Tetovë dhe Gostivar.

Zgjedhjet do të mbahen për për kryetarë dege, kryetarë të këshillave vendor dhe anëtarë të kryesisë së degëve.

Votimet do të realizohen sipas parimit një anëtar, një votë.

Nesër, Bashkimi Demokratik për Integrim po bën historinë duke organizuar zgjedhje në 10 degë për kryetarë dege, kryetarë të këshillave vendor, anëtarë të kryesisë së degëve dhe këshillave vendor.
BDI prin si partia e parë në rajon që zhvillon proces krejtësisht demokratik në të gjitha strukturat organizative të veta.
Një anëtar, një votë, është parimi të cilit duhet t’i përmbahen të gjithë për të dalë të barabartë, fitimtarë, më të fuqishëm, më të konsoliduar dhe për të siguruar jetëgjatësinë organizative.
Ejani të gjithë në Bashkimin Demokratik për Integrim dhe bëhuni pjesë e ndërtimit modern të së ardhmës tonë të përbashkët, ka shkruar kështu Zëvendëskryeministri i parë, Grubi.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...