ASH- Tetovë drejtë shuarjes, kryetari zgjidhet me 10 veta. Ziadin Sela nuk bëhet i gjallë (Foto)

Në një atmosferë të zymtë dje janë zgjedhur kryetarët e degëve të ASH-së në Tetovë, Vrapçisht, Zhelinë, Saraj, Butel, Haraçinë dhe Çair.

Ajo që bie në sy se në të gjitha degët shihet një numër tepër i vogël i aktivistëve që kanë zgjedhur kryetarët e degëve kjo si pasojë paknaëqsive të mëdha më liderin e tyre Ziadin Sela i cili ka ndjekur rrugën e Menduh Thaçit, lider i përjetshëm edhe pse ka humbur çdo cikël zgjedhor.

Dega më e madhe ajo e Tetovës, mbrëmë ka zgjedhur Abush Islamin në krye të ASH-Tetovë një figurë anonime në ASH duke u injoruar nga ish kryetari i degës, Muzafer Etemi, ish kandidati për kryetar komune, Vullnet Murseli dhe nga shumë figura tjera të njohura brenda ASH-së.

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela ende nuk i ka përgëzuar kryetarët e zgjedhur të degëve dhe as nuk ka marrë pjesë në asnjë degë për të dhënë një mesazh se ASH po rritet, por përkundrazi me heshtjen e tij tregon se ASH-ja po fundoset në çdo komunë.

Për të vërtetuar se ASH-ja shkon drejtë shuarjes, TetovaSot ju përcjell fotografitë që flasin të vërtetën brenda ASH-së pasi të gjitha fotografitë janë nga pas për të mbuluar ASh-në që është në rrugën e zhdukjes.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...