Skandal/ Edhe Putini, krahas flamujve rus, në protestën e VMRO-së në Shkup

Dështimi i protestës së mbrëmshme të VMRO u pa nga imazhet e publikuara në rrjetet sociale ku një pjesë e madhe e qytetarëve nuk e përkrahin këtë iniciativë të partisë opozitare duke e lënë atë të dështojë.

Madje dështim shfaqën edhe kryetarët e komunave të cilët nuk arritën sipas statistikave të nxjerin as nga 150 qytetarë nga komunat e tyre edhe pse tashmë VMRO menaxhon me 42 komuna.

Skandaloze në këtë protestë ishin flamujt rus pasiqë me këtë VMRO dhe partitë përkrahëse si Levica dhe ajo e Baçevit haptas përkrahin protestën dhe agresionin rus ndaj Ukrainës e që bashkë mbrëmë ishin në protestë.

Madje nuk mungoi as portreti i presidentit rus Putin, në maicat e shumë përkrahësve të VMRO, Levica dhe partisë së Baçevit.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...

Kurti ka takuar teoricienin botëror Francis Fukuyama

Në Tryezën vjetore të 26-të të organizuar nga “The Economist”, pas panelit ku ishte folës Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ishte një...