LSDM: Ku i mori VMRO-DPMNE 300 mijë euro për tribunën, me pasuri të ngrirë?

Nga LSDM sot thanë se Hristijan Mickoskin dhe VMRO-DPMNE-në, mitingu në Qendër i kanë kushtuar plot 300 mijë euro për vetëm një ditë, por siç shtojnë edhe ky miting ishte i dështuar sepse nuk kishte organizim të mirë.

Shtrenjtë kushton debakli i Hristijan Mickoskit dhe VMRO-DPMNE-së – mitingu i dështuar me dalje të dobët dhe organizim të dobët. Në miting kishte rreth 15 mijë anëtarë dhe simpatizantë të VMRO-DPMNE-së, ndërsa partia opozitare sigurisht ka planifikuar dhe ka siguruar transport për rreth 20 mijë anëtarë.

Transporti për 20 mijë anëtarë kushton 200 mijë euro. Nëse këtu shtohen harxhimet e binës, zërimit, rrymës, ujit, sanduiçave, harxhimeve për ndihmë të shpejtë, mbrojtje zjarrfikëse, lehtë arrihet te shifra prej 300 mijë eurove”, thonë nga LSDM.

Sipas tyre, këto 300 mijë euro janë hedhur në ujë.

“Llogaria e VMRo-DPMNE-së është bllokuar, ndërsa pasuria është ngrirë, pas akonfiskimit, shtrohet pyetja prej ku janë këto 300 mijë euro nga VMRO-DPMNE-ja me llogari të bllokuar dhe pasuri të ngrirë.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...

Amerika e përkrah propozimin europian për Maqedoninë e Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkrahin propozimin europian për Maqedoninë e Veriut dhe këtë e konfirmon edhe ambasadorja amerikane në vend, Kate Byrnes. Ne kemi...

Europa i qëndron prapa propozimit francez për Maqedoninë e Veriut

Edhe euro-ambasadori në vend David Geer, ka përshëndetur procesin dhe rrugën europiane të vendit me shpresë që tashmë hapja e rrugës për negociata do...