Ahmeti: BDI-ja i fiton prap zgjedhjet kurdo që të mbahen ata

Duke folur për zgjedhjet e ardhëshme parlamentare në Maqedoni, kreu i BDI-së, Ali Ahmeti tha se kur do që organizohen zgjedhje ato në kampin shqiptarë bindshëm i fiton Bashkimi Demokratik për Integrim.

Mirëpo tha se ka vija të kuqe për partitë që kontestojnë Marrëveshjen e Ohrit, të Prespës dhe kundër integrimit në BE.

Ai shtoi se me parti të tilla BDI-ja nuk do të bëjë partneritet.

Deklaroi se duhet të respektohet parimi “fitues” dhe se ai që i fiton zgjedhjet në kampin politik shqiptarë duhet ti përfaqësojë ata në Qeveri.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...