Ahmeti flet për propozimin francez dhe integrimin e RMV-së në BE!

“Presidenti Francës ka bërë një draft marrëveshje për zgjidhje të problemit”, kështu tha Ali Ahmeti në Pressing në T7 duke folur për marrëveshjen mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë. Ai tha se pas arritjes së paqes mes shqiptarëve dhe maqedonasve, ka ardhur koha që të pajtohemi e të ndërtojmë miqësi të mirë.

Ai tha se pret që edhe krerët e tjerë të shteteve evropiane ta përkrahin draftin e përgatitur për integrimin e Maqedonisë në Bashkimin Evropian.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...