Ahmeti: Kosova është pika ime e dobët po edhe e partisë time

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ishte i ftuar special në emisionin “Pressing” që transmetohet në Televizionin 7 në Republikën e Kosovës.

Në këtë paraqitje Ahmeti tha se deri në shpalljen e pavarësisë së Kosovës këtë temë e ka diskutuar me të gjithë diplomatët.

“Nga 2002 nga kur unë kalova në politikë e deri në shpalljen e pavarësisë ka qenë në agjendën time”, tha Ahmeti

Shtoi se ajo do të jetë në agjendën e tij deri në fund, kur Kosova të integrohet në BE dhe NATO e të përfundojë bisedimet me Serbinë.

“Janë hapur dilemma e çështje që kërkojnë unitet kombëtarë e rajonal. Ende ka vrima të zeza që mund të shkaktojnë dridhje nëse nuk punohet me intesitet dhe seriozitet”, shtoi ai.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...