Ahmeti: Rama është patriot e jo tradhëtar, punon për interesa të Shqipërisë e jo të Serbisë!

Duke folur për Ballkanin e Hapur, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti tha se këtë çështje e ka biseduar gjërë e gjatë e në mënyrë vëllazërore edhe me kryeministrin Albin Kurti.

Ai tha se Edi Rama nuk është person që punon për Serbinë dhe ka mohuar akuzat që bëhen në Kosovë për kryeministrin shqiptarë.

Shtoi se Rama është patriot dhe e respekton Kushtetutën e Shqipërisë dhe se punon për ardhmërinë dhe forcimin e shtetit shqiptar.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...