Ahmeti “vendos” vijat e kuqe: Nuk ka partneritet me ne, nëse jeni kundër integrimit në BE dhe nuk e pranoni pavarësinë e Kosovës

Duke folur për krizën politike, ekonomike që ka shkaktuar agresioni rus në Ballkanin Perendimorë dhe dhe mbështetjen që Rusia e ka nga një pjesë e qytetarëve e partive politike Ahmeti tha se me BDI-ja asnjëherë nuk do të lidhë parnteritet me një parti ose grup të caktuar i cili është kundër integrimit të Maqedonisë në Bashkimin Evropian, raporton indeks.mk

“Nuk mund të ketë partneritet me ne ajo forcë e cila është kundër Marrëveshjes së Ohrit, kundër Marrëveshjes së Prespës, kundër marrëveshjes për fqainjësi të mirë me Bullgarinë është kundër pavarësisë së Kosovës. Për fat të keq tani, partia më e madhe opozitare, VMRO-DPMNE i merr në partneritet dhe në tubime, parti të cilat tërësisht janë të angazhuara kundër konceptit dhe filozofisë tonë dhe kundër të gjitha këtyre marrëveshjeve të cilat i përmenda”, tha Ahmeti

Shtoi se Rusia për qëllimet e veta do i mbajë aktive dhe të ndezura të gjithë njerëzit dhe organizatat që i ka në Maqedoni po edhe rajon po edhe në botë derisa sipas Ahmetit ti realizojë qëllimet e veta.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...