Menaxhmenti i Tuiterit rekomandoi që kompania t’i shitet Maskut

Menaxhmenti e Tuiterit në mënyrë unanime rekomandoi që aksionarët të miratojnë shitjen e propozuar të kompanisë për 44 miliardë dollarë gjeniut amerikan Elon Mask, thuhet në dokumentin e dorëzuar sot tek autoritetet amerikane.

Themeluesi i “Teslla” dhe “Spejs Iks” dhe njeriu më i pasur në botë, në takimin virtual të javës së kaluar me punonjësit në Tuiter, përsëriti se dëshiron të reduktojë numrin e punëtorëve.

Aksionet e Tuiterit sot shënuan rritje për rreth 3 për qind, në 38,98 dollarë, që është më pak se 54, 20 dollarë për një aksion aq sa ofron Mask. Aksionet e kompanisë në këtë nivel herën e fundit ishin më 5 prill, kur Tuiteri i ofroi Maskut vend në Bordin Ekzekutiv, përpara se ai të ofrojë të blejë të gjithë Tuiterin.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...