“Open Ballkan”, Ahmeti: Kemi dy rrugë, ose të pajtohemi ose të luftojmë!

Duke folur për “Open Ballkan” dhe mungesën e Kosovës në kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim tha se nuk pajtohet dhe nuk i pëlqen përplasja nga distanca dhe tha se në Kosovë është duke u rritur hasmëria kundër “nënës” Shqipëri.

Duke përdorur fjalë të urta dhe duke bërë ndërlidhje, Ahmeti tha se “fjala nënës nuk I kthehet”.

“Nuk më pëlqen përplasja e figurave të larta. Po e vërej një anti-shqipëri në Kosovë por nuk shihet në Shqipëri. Vërehet në studio, letra të shkruara, po I ndëgjoj, shikoj me dhimbje. Cështjet e familjes gjykohen dhe shikohen Brenda shtëpisë. Shqipëria është shteti amë. Nëna sado që është e keqe nuk zëvendësohet me asgjë. Duhet të jemi kujdeshëm. Nuk duhet ti kthejmë fjalën nënës sepse e hidhërojmë.

Ai tha se ky mission shkon për pajtimin e popujve.

“Është një mission që shkon në pajtimin e popujve të ballkanit. Në qoftë se ju keni hy në mission për të ndërtuar paqen dhe pajtimin e mbështes këtë mission, kështu i pyeta, Ramën, Vuçiqin dhe Abazeviqin. Vuçiqi më tha, ke thanë fjalë të urta, do të na presësh vetëm një vit, Rama nuk shtoi asgjë. Pas një viti do të shihen frytet.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...