Pence viziton Tiranën

Ish-zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mike Pence pritet të zhvillojë një vizitë në Tiranë këtë të enjte.

Lajmi u konfirmua nga zyra e kryetarit te Grupit te PS, Taulant Balla pa dhënë detaje të hollësishme për axhendën.

Mësohet se Pence do të takohet në Tiranë me krerët më të lartë të politikës shqiptare.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...