Qeveria sot do të mbajë mbledhje

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot, 21.06.2022 (e martë), do të mbajë mbledhjen e rregullt të 54-të.

Sipas rendit të propozuar të ditës, me propozim të Ministrisë së Ekonomisë do të shqyrtohet Propozim-ligji për Mbrojtjen e konsumatorit, si dhe Informacioni për nevojën e përgatitjes së ligjit për praktikat e padrejta tregtare.

Mes tjerash, në mbledhjen e sotme para ministrave do të gjendet edhe Propozim-ligji për ndryshimin e Ligjit për ekzekutimin e sanksioneve, të përgatitur nga Ministria e Drejtësisë.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...