Grubi takoi Izet Zeqirin, rektorin e UNT-së

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi sot ka pritur në takim rektorin e ri të UNT-së, Izet Zeqiri dhe ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqir.

“Mirëprita sot në takim pune rektorin e ri të Universitetit “Nënë Tereza” z. Izet Zeqiri, të cilin e përgëzova për emërimin në krye të universitetit dhe i urova shumë sukses në avancimin sa më cilësor të funksionimit të kësaj vatre të dijes.

Gjatë bashkëbisedimit për sfidat e arsimit të lartë që bashkë me ministrin e arsimit dhe shkencës, Jeton Shaqiri realizuam me rektorin Zeqiri i përcolla mesazhin se Universiteti “Nëna Tereza” do të ketë gjithmonë përkrahjen e Qeverisë në realizimin e aspiratave për cilësi infrastrukturore dhe programore të studimit.

Тemë të diskutimit kishim edhe kampusin e ri universitar në zonën e kazermës “Ilinden” ku objektet ekzistuese së shpejti do të fillojnë të rikonstruohen dhe përshtaten me standard bashkëkohor për nevojat e kuadrit mësimor-shkencor dhe për studentët, pasi për këtë veçmë kemi realizuar pranim – dorëzimin e lokacionit dhe kemi përfunduar të gjitha procedurat administrative”, thuhet në njoftimin e Grubit për takimin.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...