Irlanda është për zgjerimin e BE-së me Ballkanin Perëndimor

“Qëndrimi ynë është i qartë, ne duam të ecim përpara shpejt në zgjerim dhe të bëjmë atë që duhet bërë.” kështu deklaroi Michael Martin, kryeministër i Irlandës, duke mbërritur në samitin RenewEurope në Bozar të Brukselit.

Martin mes të tjerash u shpreh se me Ballkanin Perëndimor ka pasur një diskutim të frytshëm për zgjerimin e Bashkimit Europian.

“Në samitin me Ballkanin Perëndimor patëm një diskutim të frytshëm,” shtoi ai.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...