Realizohen subvencionet për duhanin e prodhuar dhe të dorëzuar nga korrja e vitit të kaluar

Subvencionet për duhanin e prodhuar dhe të dorëzuar nga korrja 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ janë realizuar!

Rreth 1,3 miliardë denarë janë paguar në llogaritë e mbi 17.000 kultivuesve të duhanit në bazë të pagesave direkte për duhanin e prodhuar dhe dorëzuar në objektet përpunuese.

Pagesa është bërë në bazë të dhënave për sasitë e dorëzuara në objektet e përpunimit. 📦

Shuma e pagesave direkte është:

8️⃣0️⃣ denarë / kg për klasën I
7️⃣0️⃣ denarë / kg për klasën II
6️⃣0️⃣ denarë / kg për klasën III

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Qehaja: Shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore

Drejtuesi i Institutit “EdGuard”, Rinor Qehaja, ka thënë se shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore. I ftuar në “Debat Plus”,...

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...