VMRO-ja akuzon Kovaçevskin: Ka fshehur propozimin francez nga qytetarët dhe deputetët

VMRO-DPMNE-ja akuzon kryeministrin Dimitar Kovaçevski dhe ministrin e jashtëm, Bujar Osmani se për propozimin francez kanë biseduar tashmë gjashtë muaj duke e mbajtur të njëjtin të fshehur nga qytetarët dhe deputetët. Partia e Hristijan Mickoskit kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare në të cilat qytetarët do të jepnin përgjigjen për propozimin francez dhe siç thonë ata bullgarizimin e Maqedonisë.

“Kovaçevski dhe Osmani gjashtë muaj kanë biseduar fshehurazi për propozimin francez i cili arriti në Maqedoni dhe Bullgari. Prej muajsh është përpiluar propozimi për bullgarizimin e Maqedonisë dhe për këtë ka amin edhe nga Kovaçevski edhe nga Osmani. Ky propozimin godet sendërtimin dhe themelet shtetërore”, tha Dragan Kovaçski, Deputet i VMRO-DPMNE-së.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Qehaja: Shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore

Drejtuesi i Institutit “EdGuard”, Rinor Qehaja, ka thënë se shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore. I ftuar në “Debat Plus”,...

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...