Alternativa Kumanovë: Dhuro gjak shpëto jetë

Alternativa dega në Kumanovë në bashkëpunim me Kryqin e Kuq ka shpallur aksionin me moton “Dhuro gjak shpëto jetë”.

Aksioni do të realizohet me 28 qershor, ditë e martë në zyrën e Alternativës në Kumanovë prej ora 9 deri në ora 14.

Luten të gjithë dashamirët dhe vullnetarët që t`i përgjigjen pozitivisht thirrjes tonë.

Mysafir special në ditën e aksionit do të jetë, ministri i shëndetësisë, Bekim Sali.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...