Ademi: Më ofenduan me fjalët më të ndyta

Ky ishte incidenti që ndodhi mbrëmë në Kuvend në Komisionin për Çështje Evropiane.

Deputeti Arbër Ademi sot u prononcua para mediave me çka tha se ka qenë i provokuar dhe i sulmuar nga deputetët e opozitës.

Sipas nënkryetares së Komisionit, Arta Bilalli, deputetët e opozitës kanë bërë gjithçka që të ndodhë incidenti. Por, nga Aleanca për shqiptarët me qëndrim se me këtë BDI-ja ka treguar fytyrën e saj të vërtetë.

Deputetët e LSDM-së, përmes rrjeteve sociale u dhanë mbështetje kolegëve të opozitës shqiptare.

Debati është për ndryshimet ligjore me të cilat gjykatësve të cilët së shpejti duhet të dalin në pension, duhet t’u zgjatjet mosha e pensionimit, derisa të zgjidhen gjykatës të rinj.

Deputetët e përfshirë në këtë skandal do të shpëtojnë nga aktakuza, sepse filxhanë, tavëll dhe mikrofon nuk konsiderohen për mjete të rrezikshme.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT