Nikolovski i VMRO e pranon se BDI është fituesja në kampin shqiptar: Nuk duam por do respektojmë vullnetin e shqiptarëve

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikoloski sonte në “Click Plus” në TV21 tha se nuk do të donin të formonin qeveri me BDI-në, por megjithatë do të respektojnë vullnetin e shqiptarëve.

“Ne nuk do të donim të bënim qeveri me BDI-në, do të donim të bënim një qeveri me Aleancën për Shqiptarët dhe Besën. Tani nuk mund të marr me mend se si do të jenë rezultatet e zgjedhjeve, në fund populli voton dhe ky është vullneti i popullit”, tha Nikolloski.

Sipas tij, ata do të respektojnë parimin e shumicës së dyfishtë.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT