Xhudistja kosovare, Laura Fazliu, fiton medalje të artë

Xhudistja nga Kosova, Laura Fazliu, ka arritur ta fitojë medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”.

Pas kësaj fitoreje, Kosova gjithsej numëron katër të tilla në “Oran 2022”.

Fazliu ka triumfuar në finalen e kategorisë deri në 63 kilogramë përballë xhudistes spanjolle, Perez Cabana.

Laura Fazliu, xhudiste

Përvec, Fazliut, në këtë garë, Distria Krasniqi ka marrë medalje të artë, të bronztë Flaka Loxha dhe një medalje tjetër arriti ta sigurojë boksieri Shpëtim Bajoku.

Kosova ka mundësi ta fitojë edhe një medalje në xhudo nga Akil Gjakova, i cili do të ndeshet për medaljen e bronztë.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...