“Super e emocionuar, krenare që bashkohem me Milanin”, Kosovare Asllani ndihet e lumtur me transferimin

Futbollistja shqiptare, Kosovare Asllani është shprehur edhe lumtur pas transferimit të saj te klubi italian i femrave, Milani.

Klubi i femrave i Milanit ka njoftuar zyrtarisht nënshkrimin me futbollisten nga Kosova, Kosovare Asllani.

Asllani është transferuar te Rossonerët pasi ka mbyllur aventurën e saj te Real Madridi.

Transferimi te Milani e ka bërë të lumtur 32-vjeçaren nga Kosova, e cila e ka shprehur këtë me anë të një postimi në rrjetet sociale.

“Krenare që bashkohem me Milanin në një marrëveshje 2-vjeçare”.

“Super e emocionuar për t’u transferuar në Itali, Milano dhe për ta quajtur AC Milan shtëpinë time të re”, ka shkruar Asllani.

Ndryshe, futbollistja nga Kosova në të kaluarën ka luajtur edhe me klubi si Paris Saint-Germain, Manchester City dhe Real Madrid. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...