Rama takohet me Presidentin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shkruar në Facebook se të hënën e 4 korrikut në Hagë është takuar me Presidentin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Kancelarin dhe Kryeprokurorin e kësaj gjykate.

“Hagë – Me presidentin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Piotr Hofmański dhe Kancelarin Pieter Lewis, si dhe me Kryeprokurorin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Karim Khan”, shkruan Rama.

Rama gjatë kësaj vizite ka zhvilluar një bashkëbisedim në qendrën “De Balie”.

Në këtë qendër Rama ka folur rreth jetës dhe karrierës së tij. Fokusi i bashkëbisedimeve ishte te integrimi i Shqipërisë.

Pamje të takimit Rama-Khan

Në këtë takim kryeministri Edi Rama ka folur për procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian si dhe zhvillimet e fundit në këtë aspekt.

Vizita e kryeministrit Rama në Holandë do të mbyllet me takimin e tij me kryeministrin holandez, Mark Rutte.

Temat që pritet të diskutohen në këtë takim janë, bashkëpunimi mes Holandës dhe Shqipërisë, lufta në Ukrainë dhe çështja e marrëdhënieve evropiane me Ballkanin Perëndimor.

 

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...