16 vjeçari nga Toplica Edis Bajrami lojtari më i mirë në turnirin “Peja 2022”

13 Qershori ishte fillimi i turneut mbarëkombëtarë i futbollit U-15 “PEJA2022” Në lëtë turne përveç ekipeve tjera Reprezentacioni i Tetovës ishte ajo e cila si gjithmonë ngrit në fund flamurin e fitores mes atyre të cilët ishin meritorë për këtë fitore ishte edhe Edis Bajrami i cili u zgjodh edhe futbollisti më i mirë i ndeshjes. Një talent i shquar i cili vjen nga Fshati Toplicë synon majat e këtij sporti duke shfaqur në fushë sulmin e tij gjigand i cili në 99 përqind të rasteve është i suksesshëm. Nga e majta e drejt aty ku shënohet është drithërima e kundërshtarit kur në fushë merr topin Bajrami. 16 Vjeçari Bajrami luan për Shkëndijën në kategorinë U16 dhe është talenti i cili në një të ardhme të afërt do të duket në maje të piramidës. Të rinjët e vendit tonë duhet të kenë mbështetje dhe jo gjithmonë e vetmja rrugë kah drejtohen të rrinjët është Gjermania.Bajrami dëshmon se suksesi bëhet edhe këtu dhe ai do të jetë fytyra e bardhë e Toplicës në një të ardhme të afërt.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...