K.B Golden Eagle Ylli mëson kundërshtarin e tyre të parë për FIBA Basketball Champions League

Të enjten rreth orën 11:00, është hedhur shorti i kualifikimeve për FIBA Basketball Champions League.

K.B Golden Eagle Ylli pas hedhjes së shortit kanë zbulur kundërshtarin e tyre të parë, i cili është Benfica. Klubi therandas në këtë garë prestigjioze ndërkombëtare do të përballet me portugezët e Benficës.

Ilustrim

Kundërshtarë të mundshëm të Golden Eagle Ylli ishin edhe CB Rio Breogan nga Spanja, Niners Chemnitz nga Gjermania dhe BC Kormend nga Hungaria, por fati tërhoqi portugezët.

 

“K.B. Golden Eagle Ylli” konfirmohet në Basketball Champions League

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...