Më pëlqejnë shumë Djemtë e Detit – Abc News

schedule08:55 – 11 Korrik, 2022

Luna Çausholli është një artiste e re, e cila e ka nisur mbarë rrugën drejt suksesit. Ajo ka spikatur përmes zërit dhe stilit të saj të veçantë.

E ftuar në “ABC  e Mëngjesit”, Luna përveç se ka performuar live, padyshim nuk ka nguruar të interpretojë dhe me kitarë. Ajo ka treguar edhe se si i ka nisur pasioni për muzikën.

“Rroku është diçka shumë e veçantë, ndryshe nga shumë të tjera. Isha me babin dhe ai i binte kitarës dhe e dëgjoja. Mësova ato akordet bazike dhe deri këtu.

Kitara është bashkë me mua edhe kur këndoj. Unë shkruaj edhe vetë muzikë”.

Më tej, Luna ka folur dhe për këngën që i ka dedikuar Ukrainës, pas pushtimit rus. Sakaq, ka zbuluar edhe këngëtarët shqiptarë që pëlqen.

“Po shihja lajmet dhe pash që Putini filloi luftën me Ukrainën. Edhe thash që po bëj një këngë, kur unë s’kam çfarë bëj tjetër. Një revoltë artistike kjo e imja. Edhe këndova himnin ukrainas dhe ia dedikova fëmijëve.

Bandat e rrokut që më pëlqejnë janë Tre muskutjerët. Më pëlqejnë shumë Djemtë e Detit, janë vërtetë artista”./abcnews.al

 


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Do jenë mjaft të vogla – Abc News

schedule01:23 - 9 Gusht, 2022 Një ish oficer kryesor në forcat e armatosura të Mbretërisë së Bashkuar ka thënë se Rusia do të...

Monza nuk dorëzohet, së shpejti sulmi final për Mauro Icardin

schedule22:14 - 8 Gusht, 2022 Monza nuk di të dorëzohet dhe po mendon që javën e fundit të merkatos të transferojë Mauro Icardin. Argjentinasi...

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...