Njihuni me 5 yjet që u blenë mbi 100 milion euro dhe dështuan

schedule11:49 – 11 Korrik, 2022

Rregullat e lojës kanë ndryshuar në tregun e transferimeve gjatë dekadës së fundit. Klubet e pasura po pasurohen, klubet e mbështetura nga shteti po përpiqen të mbijetojnë.

Si rezultat, gjatë viteve të fundit kemi qenë dëshmitarë të transfertave të shumta për shuma astronomike, shumë prej të cilave kanë qenë të pasuksesshme.

Pra, le të kujtojmë 5 transferimet më të këqija që kushtojnë më shumë se 100 milionë euro.

5. Antoine Griezmann. Transferimi nga Atletico te Barcelona 2019, 120 milionë euro

 

4. Romelu Lukaku. Transferimi nga Interi te Chelsea 2021, 113 milionë euro

 

3. Paul Pogba. Transferimi nga Juventusi te Manchester United 2016, 105 milionë euro

2. Philippe Coutinho. Transferimi nga Liverpooli te Barcelona 2018, 135 milionë euro

Barcelona dëshiron të huazojë Coutinho ᐉ UA-Football

1. Eden Hazard. Transferimi nga Chelsea në Real Madrid – 2019, 115 milionë euro. /abcnews.al/


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...