Arsenal dhe Manchester United në garë për Walker-Peters

Kyle Walker-Peters është njëri nga mbrojtësit anësorë që ka shkëlqyer më së shumti sezonin e fundit në Ligën Premier.

Reprezentuesi anglez që luan në dy pozitat e krahëve të mbrojtjes ka shkëlqyer me Southamptonin duke u paraqitur në 37 ndeshje mes kampionatit dhe Kupës.

25-vjeçari përveç lojës shumë të mirë në anën defensive, ka qenë mirë edhe në ofensivë duke shënuar dy gola e duke asistuar në katër të tjerë.

Walker-Peters luan për mrekulli në dy krahët e mbrojtjes dhe kjo ka bërë që dy gjigantët anglez Manchester United dhe Arsenal të vihen pas tij.

Southamptoni është gati ta shes yllin e skuadrës dhe tanimë po pret ofertën e duhur për ta bërë një gjë të tillë.

Por ekipi i udhëhequr nga trajneri austriak Hans Hasenhuttl i ka bërë të qartë skuadrave të interesuara se Walker-Peters vlen së paku 30 milionë euro.

Walker-Peters iu bashkua Southamptonit dy vite më parë nga Tottenham Hotspurs për 11 milionë euro. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...