Propozimi i Ramës për NATO-n, Berisha: Po përdor reputacionin e Aleancës për të mbuluar mega-aferën në Portin e Durrësit

schedule14:44 – 14 Korrik, 2022

Ish-kryeministri  Sali Berisha, e quajti mega-skandal propozimin e kryeministrit  Rama për NATO-n se për ndërtimin e një baze ushtarake të Aleancës në Porto Romano.

Jashtë dyerve të Kuvendit, Berisha u shpreh se kryeministri Rama për të mbuluar “mega-aferën” në portin e Durrësit kërkon të përdorë reputacionin e Aleancës.

Berisha: Ka qenë, është dhe mbetet fuqimisht një forcë pro-atlantike e vërtetë. Ajo mbetet e vendosur për një bashkëpunim sa më të ngushtë me aleancën dhe garantoj edhe një herë se është e gatshme t’i ofrojnë nesër në pushtet aleancës të gjitha lehtësirat aero-portuale që i duhen në territorin e Shqipërisë. E përshëndes faktin që nuk e përtypi mashtrimin e paskrupullt të Edi Ramës, i cili për të mbuluar mega-aferrën të përvetësimit të 1 mln metër katror të Durrës, kërkon ta mbulojë  me angazhimin e NATO-s në Porto Romano. Ky propozim është mega-skandal, kërkon të përdorë reputacion që ka Aleanca për qëllime te veta korrputive.  Është guxim i madh të dalësh dhe të shëtisës në një kohë kur ke damkën e një mega korruptori, e një persekutori të fjalës së lirë, në një kohë kur bën gjithçka për të larë paratë e krimit dhe për të bërë vendin tënd simbol të drogës dhe të krimit.

/Abcnews.al./ 


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...