Dështon VMRO, Levica dhe Rusia, Maqedonia e Veriut drejt Europës

Ka dështuar VMRO, Levica dhe Rusia, Maqedonia e Veriut po shkon drejt Europës.

Në Kuevndin e RMV-së me shumicë votash (68) u votua pro propozimit francez që e ardhmja e Maqedonisë së Veriut të merr kahje tjetër dhe atë drejt Europës, ku edhe vendi ka përkrahjen e shumë shteteve tjera si dhe aleatëve tanë.

Kanë dështuar forcat pro ruse në vend, ku protestonin për mos ta pranuar deputetët dhe vendi ynë propozimin francez gjoja se do të humbte identiteti maqedonas, kultura dhe gjuha.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...