Rexhepi: Shumë më sulmuan, por e vërteta dhe e drejta vonon por nuk harron

Deputeti Kastriot Rexhepi nëpërmjet një postimi në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook ka komentuar miratimin e konkluzioni për propozimin francez.

“Sot në Kuvend debllokuam procesin e integrimeve në BE pas 17 viteve. Shumë më sulmuan, disa dëshiruan por nuk vepruan ashtu si bëra në nëntorin e 2021 kur dikush deshti që fatin e vendit tja jep forcave që kundërshtuan që tre ditë me radhë votimin e konkluzioneve që na mundësojnë të hapërojmë drejt aderimit në BE. E vërteta dhe e drejta vonon por nuk haron.Për në fund dua që të përkujtoj të gjithë që propozimi erdhi nga presidenca franceze me z.Macron edhe pasi skadoi kryesimi me KE nga ana e Francës. Më vjen keq që disa gabuan dhe u rreshtuan me partitë politike që çdo ditë ofendonin shqiptarët”, ka shkruar Rexhepi.

https://www.facebook.com/watch/?v=559985522439462&t=0

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...