Ziadin Sela, Levica, VMRO nuk votojnë pro Maqedonisë europiane

Shumica parlamentare ka miratuar me 68 vota pro “propozimin francez” kundër të cilës protestuan me javë të tëra nëpër rrugët e qytetit Levica dhe VMRO dhe dhunuan gjithçka që u dilte përpara.

Sot VMRO-ja dhe Levica në Kuvend u ndihmua nga kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i cili gjithashtu nuk votoi pro propozimit njejtë siç nga i njëjti u distancuan VMRO-ja dhe Levica.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT