Haradinaj: Qeveria dëmtoi shërbyesit civil me 16,6 milionë euro

Lideri i AAK-së, ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka vazhduar me publikimin e shifrave që sipas tij janë dëme që i janë shkaktuar sektorëve të ndryshme në vend, për shkak të mos aprovimit të Ligjit të Pagave.

Haradinaj, sot ka publikuar një listë e që sipas tij është dëmi ndaj shërbyesve civilë.

“16,6 milionë euro, nuk janë dhënë për shërbyesit civil të Kosovës në 12 muajt e fundit, për shkak të mos aprovimit të Ligjit të Pagave”.

I pari i AAK-së thotë se administrate është ajo që mban gjallë shtetin.

“Qeveria e mashtrimit, përpos se nuk realizoi premtimet, ajo nuk u kujdes as për ata që e mbajnë gjallë administratën e shtetit”, ka shkruar tutje Haradinaj.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...